Dekoracje wielkanocne

Wielkanoc to święto wyjątkowo radosne i kolorowe. Przygotowując się więc do jego obchodzenia, nie można zapomnieć o charakterystycznych ozdobach. W tym celu możemy wykorzystać między innymi, wykonane samodzielnie pisanki. Przy ich tworzeniu, mogą nam towarzyszyć dzieci dzięki czemu, tego typu ozdoby będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Pisankami można udekorować stół, kładąc je w koszyczku lub półmisku na środku stołu. Inne rozwiązanie to umieszczenie kolorowych pisanek w całym domu. Takie kolorowe akcenty wielkanocne, ożywią nasz dom i sprawią, że atmosfera świąteczna szybko i na dobre zadomowi się w naszych czterech kątach.

Dekoracje wielkanocne to również modna rzeżucha. Coraz częściej możemy spotkać w sklepach, pomysłowe kompozycje z kurczaczkami, zajączkami i barankami, których podstawą jest właśnie ta roślina. Sami także możemy wykonać tego typu ozdobę – wystarczy, że odpowiednio wcześnie wyhodujemy sobie rzeżuchę w miseczce. Następnie wystarczy umieścić na niej, kupione barwne kurczaczki. Taki rekwizyt może również ozdobić nasz stół.

Bardzo oryginalnymi pomysłami na ozdoby wielkanocne mogą okazać się także dekoracje wykonane z masy solnej. Własnoręcznie wykonane i pomalowane, z pewnością zwrócą uwagę zaproszonych gości. Nam samym z pewnością dostarczą dumy i zadowolenia.

Ozdoby ze skorupek jaj, bukiety palmowe, kompozycje ze skiełkowanym jęczmieniem czy owsem, to również bardzo pomysłowe i łatwe do samodzielnego wykonana ozdoby. Wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnię, by osiągnąć ciekawy świąteczny wystrój mieszkania lub też dekorację stołu świątecznego.

Oczywiście w wielkanocnym szale dekorowania nie powinno zabraknąć nam czasu na kartki świąteczne lub życzenia dla tych, z którymi nie będziemy mogli się w tym czasie zobaczyć.